logo

24sty2016

Sri Lanka dla prawdziwych globtroterów

Cejlon jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych miejsc, które przyciąga sporą ilość turystów z prawdziwego zdarzenia.

Plan wyjazdu

Przykładowy program wycieczki obejmujący wszystkie najważniejsze atrakcje typu miejsca religijne, plantacje herbaty i przypraw, dziewicze plaże, safari w Parku Narodowym to koszt rzędu 14 tysięcy złotych. Zwiedzanie trwa dwa tygodnie. Oferta zawiera pobyt w luksusowym hotelu na Sari Iance Ulagalla Wallawa, zwiedzanie miejsc kultu i pól uprawnych z przyprawami oraz herbatą a także relaks na plażach Koggala tuż przy legendarnym hotelu Fortress.

 

Dalsze przyjemności

Zaraz po przylocie planowaną wycieczką jest historyczne miasto Anuradhapura. Podziwiać tam można zabytki architektoniczne i ośrodki religii buddyjskiej. Znajduje się tam także hotel wysokiej klasy w którym zostaniemy zakwaterowani.

Kolejnym etapem jest wycieczka objazdowa z uwzględnieniem poznania kultury i podziwiania oryginalnej natury na Sri Lance. Warto zwrócić uwagę na twierdzę w Sigiriya, która stanowi element dziedzictwa UNESCO.

W kolejnym dniu zaplanowane jest zderzenie z naturą czyli przejażdżkę do Parku Narodowego Minneriya będącego chlubą lankijskiego narodu. Będąc na safari możemy zetknąć się na żywo ze słoniami, krokodylami, pawiami, lampartami i niedźwiedziami. Następnym elementem jest zwiedzanie ogrodu ziół i przypraw w Matale, gdzie uprawia się drogocenny kardamon, wanilię, gałkę muszkatołową czy też cynamon.

 

Natura na Sri Lance

Dzień później odwiedzić można słynne plantacje herbaty znajdujące się w miejscowości Nuwara Eliya czyli Małej Anglii. Planowaną atrakcją jest możliwość zapoznania się z lokalnymi wytworami takimi jak batik, obróbka kamieni i rzeźba w drewnie. Warto zajrzeć do Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Peradeniya z XIV wieku.

 

Relaks na wyspie

Pod koniec wojaży wypada skorzystać z urokliwej plaży Koggala. Jest całkowicie dziewicza więc nie uświadczymy tam elementów cywilizacji. W okolicy hotelu znajdują się interesujące miejsca takie jak miasteczko Galle dla bardziej aktywnych wypoczywających. Można się tam zetknąć z feerią barw i zapachów, pozwiedzać zabytki wybudowane jeszcze przez Holendrów w czasach kolonialnych. Obowiązkiem jest spróbowanie lokalnych świeżych owoców morza oraz warzyw i owoców a także oczywiście przysmaku z którego słynie Sri Lanka czyli aromatycznego curry.

Zobacz również

Docenić skarby Cejlonu

Każdy prawdziwy podróżnik wybierając destynację swoich wojaży na pewno chce aby wyjazd udał się jak najlepiej dlatego warto zapoznać się z ofertą egzotycznych wakacji na Sri Lance. Oferuje...